Baymak Kombi Servisi
Meslekler ve Maaşları 2013
Maaşlar ve meslek bilgileri. Tüm Mesleklerin maaşlarını bulabilirsiniz. Meslek ve Maaşları 2013

Polis Maaşları 2013

Bu makalede polislik mesleğini ve polis maaşları ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Polisler, toplumun huzuru ve güvenliğinden sorumlu olan devlet memurlarıdır. Yaptıkları iş anlamında ülkemizde en tehlikeli ve en saygılı duyulması gereken meslekler arasında ilk sıralardadır. Aldıkları maaşı sonuna kadar hak ederler ve hatta bir çok insanın ortak görüşü polislerin aldığı ücretlerin yaptıkları işe göre az oluşudur. Çünkü polisler canlarını dişlerine takarak insanların güvenliği için gecelerini gündüzlerine katarak çalışırlar.

Polis olmak günümüzde oldukça zor ve meşakkatli yollardan geçerler. Polis olmak isteyenlerin önlerinde 4 tane seçenek vardır. Bu seçenekler:

  1. Polis Koleji
  2. Polis MYO
  3. Polis Akademisi
  4. Polis Eğitim Merkezi  

Bu kategorilerden herhangi birinden başarıyla mezun olanlar polis olabilirler. Ayrıca polis olduktan sonra ya da polis okulunda herhangi bir şekilde disiplin sorunu olmaması gerekir. Memurluğun en önemli şartlarından biri disiplindir.

polis maaşları 300x221 Polis Maaşları 2013

Peki Tüm Bu Aşamaları Tamamlayan Kişilerin Polis Maaşı Ne Kadardır?

Bu kadar zor olan polislik görevinin maaşı ise insanlara hak ettiği ücreti vermeye yetmiyor. Ancak son yıllarda polis maaşlarından ciddi iyileştirmelere gidildiği de bir gerçek. Umarız toplum güvenliği sağlayan en önemli kuruluş çalışanları olan polisler ileriki yıllarda hak ettikleri maaşa kavuşurlar. Böylece geçim sıkıntılarından kurtulup görevlerini rahatlıkla yapabilirler.

2013 Polis Maaşları

Polis meslek Yüksek Okulu (PMYO) çıkışlı bekar bir polis memuru net maaşı 2 bin 386 lira iken 73 lira artışla 2459 lira oldu.

8′inci derecenin 1′inci kademesindeki evli,aile yardımı alan,2 çocuklu polis memuru maaşı da 2.714 liraya yükseldi.

Siz de son zamlarla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Ya da alttaki Benzer Meslekler ve Maaşları bölümüne bakabilirsiniz.

 

Tags: , , ,

Bu Meslek ve Maaş Konusu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

14 Yanıt verildi “ Polis Maaşları 2013 ”


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>