Baymak Kombi Servisi
Meslekler ve Maaşları 2013
Maaşlar ve meslek bilgileri. Tüm Mesleklerin maaşlarını bulabilirsiniz. Meslek ve Maaşları 2013

Emekli Maaşları

SSK – Bağ-Kur Emekli Maaşları Ne Kadar?

Bu makalede Sosyal Sigortalar Kurumu yani kısa adıyla SSK emeklilerinin maaş bilgilerini vereceğiz.Bilindiği üzere Türkiye’de emekli sayısı 10 milyonu geçti. Bu sayı dünyadaki 32 ülkeden daha fazla. Bunu gören hükumet emekli yaşını 65′e çekerek bu duruma müdahale etmeye çalıştı. Yeni hesaplamalara göre önümüzdeki yıllarda emekli sayısını azaltılarak devletin ödemek zorunda olduğu SSK emekli maaşları miktarı da azaltılmış olacak. Bu yılda geçmiş yıllardaki gibi emekli maaşlarına bir miktar zam yapıldı.

SSK – Bağkur Emekli Maaşları Arttı

Emekli maaşlarında yapılacak olan zamlar Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından belirleniyor ve bu zam genelde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranlarını geçmiyor. Türkiye İstatistik Kurumu geçen yılın son 6 ayının enflasyon artışını hesapladı. TÜİK verilerine göre enflasyon geçen yıla göre ½ 4 oranında artış gösterdi. Bu verilerde SSK emekli maaşlarına benzer oranda yansıdı.

 

emekli maaşı 300x192 Emekli Maaşları

Yapılan son emekli maaş zammına göre ülkemizde en düşük SSK emekli maaşı 920 TL oldu. Yani en düşük SSK emeklisi 920 TL maaş alacak.

Bağ-Kur Emekli Maaşı

Bağ- Kur emekli maaşları ise geçen yıla göre yaklaşık olarak 30 TL değer kazandı ve bu yıl en düşük Bağ-Kur esnaf emekli maaşı 717 TL, en düşük Bağ-Kur tarım maaşı ise 530 TL olarak belirlendi.

En düşük memur emeklisi maaşı ise 1086 TL olarak belirlendi. Yani geçen yıl 1053 TL alan bir emekli memurun maaşı bu yıl 33 TL zam ile 1086 TL odu.

Siz de memur maaşları ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yaparsanız diğer okuyucularımız düşüncelerinizden faydalanacaklardır.

Benzer Meslekler ve Maaşları:

 

 

 

 

 

Tags: , , ,

Bu Meslek ve Maaş Konusu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>